Workflow – jaki system wybrać?

System workflow to nic innego jak oprogramowanie wspomagające przepływ pracy i informacji. Inwestycja w tego typu rozwiązanie może przynieść przedsiębiorstwu znaczne korzyści. Platforma może stanowić bardzo ważne narzędzie do zarządzania i usprawnić realizację zadań różnego typu. Co więcej, zlecenia będą automatycznie kierowane do osób, które dysponują najlepszą wiedzą i potencjałem do realizacji danego etapu procesu. Ponadto menadżerowie zyskają większe możliwości, jeśli chodzi o monitorowanie postępów prac. Sprawdź zatem jak wybrać odpowiedni system workflow.

Workflow – jaki system wybrać

Jak w praktyce przebiega proces workflow?

W każdym przedsiębiorstwie praca przebiega od projektu do projektu. System workflow ułatwia realizację poszczególnych koncepcji. Jest to rozwiązanie technologiczne, w którym definiuje się całe zamierzenie, a następnie dzieli na aktywności przypisane poszczególnym zespołom pracowniczym, a następnie wykonawcom zadań. Pamiętaj jednak o tym, że przyniesie on oczekiwane wyniki tylko wtedy, gdy będzie dostosowany do potrzeb firmy. Musi wpasowywać się w jej struktury i procesy panujące w jednostce. Dlatego musisz dobrze przeanalizować cechy produktu, który zamierzasz wdrożyć do swojej firmy.

Jakie korzyści zapewnia system workflow dopasowany do konkretnej organizacji?

Zalety wynikające ze wdrożenia systemu workflow są zależne od rodzaju firmy. Jednakże można wymienić ogólne cechy płynące z implementacji dedykowanego oprogramowania. Istotnym elementem będzie bez wątpienia automatyzacja procesów mających miejsce w przedsiębiorstwie. Nie trzeba tutaj chyba większego wyjaśnienia tej kwestii. Bardziej unowocześniony przepływ pracy odbija się na efektywniejszym wykonywaniu obowiązków. W rezultacie daje szansę na lepszy rozwój organizacji jako całości.

Co więcej, sprawne przechodzenie danych ogranicza szum informacyjny. Ludzie wiedzą dobrze, co mają robić. Dzięki temu poszczególne zespoły i pracownicy są znacznie lepiej zaangażowani w realizację projektu. I wreszcie właściwe rozwiązanie technologiczne daje możliwość większej kontroli. Błędy i opóźnienia wyłapywane są dużo wcześniej, zanim przyczynią się do większych komplikacji.

Jak wybrać właściwe oprogramowanie workflow?

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów oprogramowania workflow. Pamiętaj jednak, że nie każde sprawdzi się w przypadku każdej firmy. Produkt musi być dostosowany do potrzeb konkretnej organizacji. Niektóre gotowe technologie oferują bardzo rozbudowane funkcjonalności, jednak zawsze pojawią się indywidualne wymagania, potrzebne w przypadku danego przedsiębiorstwa. Co więcej, wybrany system musi się rozwijać razem z firmą, nie może pozostawać w tyle. Przedsiębiorstwa działają w bardzo zmiennym otoczeniu. Dążą do rozwoju i pokonywania kolejnych szczebli w drodze do sukcesu. Dlatego idealne oprogramowanie workflow powinno pozwalać na elastyczną modyfikację funkcjonalności. Pamiętaj o tym, że co sprawdza się w danej jednostce teraz, za dwa lata może już być nieaktualne.

Mam już inne oprogramowanie (ERP, CRM). Jak zintegrować je z systemem workflow?

Zastanawiając się nad wyborem oprogramowania dla firmy, zwróć też uwagę na prostą integrację z innymi systemami. Podmioty gospodarcze korzystają z różnych produktów informatycznych, na przykład system ERP czy CRM. Dlatego zarówno system ERP/CRM/FK jak i system workflow powinien pozwalać na łatwą wymianę informacji z innymi aplikacjami. Nie zawsze jest to łatwe. Szczególne problemy mogą pojawić się w przypadku grup kapitałowych. Nie pomijaj zatem kwestii elastyczności i łatwości łączenia z pozostałym oprogramowaniem działającym w środowisku Twojego przedsiębiorstwa.

Oprogramowanie workflow cena zakupu i wdrożenia

Oczywiście cena, która należy do czynników obowiązkowych przy każdym zakupie. Przy czym nie chodzi tutaj wyłącznie o koszt licencji. Uwzględnij także wdrożenie i późniejsze modyfikacje systemu. Przy złożonych procesach może okazać się, że obsługa produktu może być dużo kosztowniejsza niż sam zakup. Warto wszystko przeanalizować, aby nie narazić się na niepotrzebne zaskoczenie i nieprzewidziane wydatki.

Workflow – jaki system wybrać

Oprogramowanie workflow idealnie dopasowane do potrzeb

Firma Ingenes specjalizuje się w programach idealnie dopasowanych do potrzeb organizacji. Pomagamy na każdym etapie wdrożenia systemu. Proponujemy system workflow, który skutecznie zautomatyzuje przepływ informacji i usprawni procesy realizowane w przedsiębiorstwie. Narzędzie opracowane przez doświadczonych inżynierów sprawdzi się w dużych jednostkach, a także grupach spółek. Ponadto dzięki korzystnym zasadom licencjonowania z powodzeniem mogą sięgnąć do tego rozwiązania małe organizacje np. spółki-córki. Produkt umożliwia systematyczne przeprowadzanie kontroli dokumentów, które krążą po przedsiębiorstwie, a więc korespondencji przychodzącej, wychodzącej, a także wewnętrznej. Co więcej, nawiązując współpracę z Ingenes otrzymasz narzędzia pozwalające na samodzielny rozwój systemu. Oczywiście z odpowiednim wsparciem w postaci szkoleń oraz wiedzy i doświadczenia specjalistów linii wsparcia.

Wybór odpowiedniego oprogramowania workflow ułatwi realizację procesów, pozwoli na bieżące monitorowanie przebiegu prac, a w ostatecznym rozrachunku przyczyni się do rozwoju firmy.

Jesteś zainteresowany oprogramowaniem dla firm? Skontaktuj się z nami.

Kontakt